Херсон °C


Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?

17.04.2013 Ср 21:08  


Ще зі сталінських часів пішов звичай, що більш-менш вагомий чиновник повинен мати хорошу зарплату, велику квартиру, пристойну дачу і солідний автомобіль.
Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?

До середини 50-х років минулого століття, велика кількість чиновницького транспорту і низька якість вітчизняних автомобілів, які потребували постійного технічного догляду, стали серйозною проблемою для державного бюджету. Витрати на утримання апаратного автотранспорту стали вимірюватися мільярдами рублів на рік. З тих часів нічого не змінилось, окрім, звичайно, автомобілів, устрою і валюти.

Сьогодні державні службовці користуються ніяк не автомобілями державного виробництва, але їх утримання державі обходиться в велику суму.

Так, наприклад, прямі витрати на автомобіль, яким користується голова Херсонської обласної ради, у 2012 році склали 220 тисяч 423 гривні.

Віктор Пелих пересувається на позашляховику Toyota Land Cruiser Prado, 2008 року випуску. Автомобіль орендується у КП «Автотранспортне підприємство обласної ради».

Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?

Toyota Land Cruiser Prado


Сьогодні вартість джипу, на якому возять Пелиха, становить близько 300 тисяч гривень.

Автотранспортні послуги надаються із розрахунку вартості одного кілометра пробігу. Тобто, облрада орендує автомобіль у комунального підприємства і платить кошти в залежності від того, скільки кілометрів наїздить її голова – Віктор Григорович Пелих.

Згідно з відповіддю на інформаційний запит, вартість одного кілометру пробігу складає 5 гривень 92 копійки. В цю суму входить також зарплата водія, витрати на технічне обслуговування, витрати на паливо-мастильні матеріали та інші накладні витрати.

Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?


У документі також надається інформація про кошти, які витрачались на автомобіль Пелиха щомісяця.

Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?


В середньому, кожний місяць використання головою облрад Херсонщини японського позашляховика, обходиться державі в 18 тисяч гривень. Так, наприклад, у лютому 2012 року Пелих наїздив на 10 тисяч, а у грудні сума вийшла майже в три рази більша – 25 тисяч 43 гривні 93 копійки.

Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?

Салон автомобіля Toyota Land Cruiser Prado


Автор цих рядків вирішив дізнатись, у які періоди херсонський чиновник перебував у відпустці. Можливо, що Пелих використовуючи своє становище , користувався державним майном у власних цілях.

Але, таку гіпотезу довести дуже важко, бо голова Херсонською обласної ради не йшов на «канікули» більше двох тижнів.

Cколько стоит комфорт Виктора Пелыха?


Зокрема, Пелих відпочивав з 26 по 30 березня, з 19 квітня по 8 травня та з 19 по 30 листопада.

Цікаво, що витрати за травень, в якому політик відпочивав 8 днів, становлять майже на 7 тисяч більше витрат за червень, в якому Пелих працював щодня.

Також, наприклад, у листопаді чиновник не мав доторкатися до державного майна аж 11 днів. Але за 20 днів голова Херсонською обласної ради «наїздив» на 22 тисячі 771 гривню 64 копійки.

Варто зазначити, що пишучий ці рядки, спілкувався особисто по цій темі з героєм публікації – В.Г. Пелихом. Як він пояснив у бесіді, такі дії журналіста він вважає «заказом» і порадив «копати» далі, бо йому немає, що приховувати.

Але, під час розмови лунали і адекватні фрази. Зокрема, Пелих пояснив, що він дуже часто їздить до Києва, тому витрати кожного місяця істотно відрізняються.

Також політик сказав, що він чи не єдина людина в країні, яка користується тим автомобілем, який йому видали, що він, ніколи не користувався «Тойотою» у власних цілях.

Не вірити Віктору Пелиху ми не маємо підстав, але чи є нормальним у момент фінансової кризи, у момент ,коли середня зарплата українця становить 1200 гривень , витрачати тільки на автомобіль політика обласного значення близько (!) 18 тисяч щомісяця? скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

39 комментариев

 1. юрген 17 апреля 2013 21:33
  статья, конечно, по делу, но тот бред, который автор, явно молодой человек, пишет про СССР просто доставляет!! Стоило бы знать, что нормальная статья вообще не может начинаться с собственных комментариев на 3 абзаца, если ты, конечно, не являешься заслуженной или известной личностью. Также автор не смог осилить самый простоый вывод из материала - за те деньги, которые тратятся якобы на аренду автомобиля,можно было один раз купить автомобиль немного более дешевый и пользоваться им впоследствии безвозмездно
 2. Соня 17 апреля 2013 21:38
  И почему только Пелых?.Так же Костяк,Бережная-а еще больше Сальдо-став народным депутатом влетает нам в копеечку.
 3. Митька 17 апреля 2013 22:19
  Слава РЫГЫналам! Маладцы! Умеют жить!
 4. ывыфва 18 апреля 2013 01:37
  мимимим. даже выделен текст как на укрправде.
 5. Гость 18 апреля 2013 20:57
  Странная статья. Для чего это всё написано? Пелыху, что по области на «лайносе» ездить?! Молодой человек, (к автору), учиться писать статьи необходимо было в школе, на уроках литературы и языка, путём сочинений. А уж после "типа журналистом" назваться.
  Ну а этот перл вообще добил: ..."До середини 50-х років минулого століття..." Вам сколько годиков, писатель? Вы откуда об этом знаете?
  Статейка попахивает "заказиком" и "дермицом"!
 6. Бывалый 18 апреля 2013 21:36
  а чем Пелых лучше любого чиновника? Или он меньше зарабатывает? Он гребет так что Демехину не снилось . Вот бы и ездил на своей кровной. Обирать народ по районам и дань собирать можно за свои. И в Киев поезд ходит.
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: Какая страна финансирует террористов на Донбассе?
Ответ: